Jak przygotować auto używane do sprzedaży?

Dowiedz się jak przygotować samochód do sprzedaży prywatnemu klientowi lub w skupie, aby zwiększyć atrakcyjność auta i uzyskać atrakcyjną cenę. Skup aut Auto center radzi.
zdjęcie używanego auta: biała alfa romeo mito

Chcąc sprzedać używany samochód, oczekujemy, że cena jaką uzyskamy od kupującego będzie zadowalająca. Niektórzy sprzedający godzą się na niższe kwoty, nie chcąc poświęcać czasu na odpowiednie przygotowanie auta. Bywa jednak, że włożenie choćby odrobiny energii w doprowadzenie samochodu do reprezentatywnego stanu, zrobi ogromną różnicę. Pracownik skupu aut zwróci uwagę na wiele szczegółów, oko prywatnego odbiorca może wyłapać ich trochę mniej. Jak zwykle jednak, to szczegóły mają często decydującą rolę. Zwiększenie atrakcyjności auta przed sprzedażą nie jest trudne, przeczytaj co możesz zrobić.

Karoseria

Najważniejszym, często pomijanym elementem jest czystość nadwozia i kół. Właściciele samochodów przeznaczonych do sprzedaży powinni w ramach przygotowania zabrać auto do myjni, gdzie oczyszczony zostanie lakier, felgi, szyby i inne wychodzące na pierwszy plan elementy. Jeśli istnieje taka możliwość, powinno się również zadbać o czystość chlapaczy, podwozia i innych, mniej widocznych zewnętrznych detali.

Po umyciu, karoserię warto poddać pielęgnacji za pomocą specjalnego mleczka lub innych kosmetyków, które uwydatnią kolor, wyrównają najdrobniejsze zadrapania i nadadzą autu błysku. Do pielęgnacji warto użyć miękkiej ściereczki, wykonanej z mikrofibry lub flaneli. W przypadku gdy lakier nosi wyraźne ślady otarć, stłuczek czy inne znamiona intensywnego użytkowania, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalisty, który wypełni ubytki, wyrówna różnice i pomoże zwiększyć atrakcyjność auta.

Jeśli skup aut zaoferuje nam dobicie targu, istnieje szansa, że jego zespół sam zajmie się dopieszczeniem szczegółów po zakupie

Wnętrze

Kolejnym etapem przygotowania do sprzedaży auta jest doprowadzenie wnętrza auta do stanu, który nie wzbudzi zastrzeżeń. Tutaj również skup aut będzie bardziej skrupulatny niż potencjalny prywatny klient. W obu przypadkach traktowanie auta będzie podobne. Wnętrze pojazdu powinno się dokładnie odkurzyć, wyczyścić na mokro i na sucho. Elementy, które się do tego nadają mogą zostać nabłyszczone, lecz nie przesadnie, by nie zniechęcał zapach wnętrza. Jeśli tapicerka tego wymaga, warto wyprać ją przy użyciu specjalnych środków lub ponownie skorzystać z usług profesjonalistów. Koniecznością jest też zajrzenie w ciasne miejsca, które mogły w czasu użytkowania samochodu pochłonąć małe przedmioty i uprzątnięcie ich, na przykład przy użyciu pęsety czy silnego odkurzacza. Jeśli skup aut zaoferuje nam dobicie targu, istnieje szansa, że jego zespół sam zajmie się dopieszczeniem szczegółów po zakupie, by jeszcze bardziej zwiększyć wartość samochodu.

Pod maską

zdjęcie używanego auta z podniesioną maską

Cena jaką uzyskamy przy sprzedaży samochodu będzie też zależna od stanu silnika i innych elementów znajdujących się pod maską. Tutaj jednak należy zachować ostrożność i nie myć delikatnych ani elektrycznych elementów wodą. Dobrze sprawdzą się: powietrze pod wysokim ciśnieniem, suche ściereczki lub specjalne preparaty.

Sprzedaż samochodu w skupie aut

Niezależnie od stanu wizualnego i czystości, Twój używany pojazd chętnie odkupi Skup aut Auto Center. Oferujemy darmowe oględziny, rzeczową ocenę stanu auta i odpowiadającą standardom rynku wycenę. Zadzwoń do nas, by umówić się na spotkanie i sprzedać swoje używane auto.

Skip to content